Pierwsze wzmianki o miłosławskim piwie sięgają początków XVII wieku. W roku 1626 dokonano urzędowego zapisu o ugotowaniu pierwszych warów piwa. Miłosław okazał się prężnym ośrodkiem piwowarskim, gdyż w kolejnych latach czopowe, odpowiednik podatku akcyzowego, płaciło aż trzydziestu sześciu mielcarzy, jak wówczas nazywano piwowarów. W 1794 roku cieszące się zasłużoną sławą piwo miłosławskie wysyłano do Gdańska, skąd ładowane na okręty ruszało w szeroki świat.
W roku 1889 w Miłosławiu nastała nowa era piwowarstwa. Staraniem okolicznych mieszczan wybudowano nowoczesny jak na owe czasy browar parowy – Fortunę, który stał się bezpośrednim spadkobiercą trzywiekowej tradycji piwowarskiej. Odebrany prawowitym właścicielom przez hitlerowców w 1939 roku, a przez komunistów w 1950 roku, powoli niszczał, zaś znakomite i cieszące się dobrą sławą miłosławskie piwo odchodziło w zapomnienie.
W roku 1995 zrujnowany, wyeksploatowany do granic możliwości i pozbawiony dobrego imienia browar odzyskali spadkobiercy przedwojennych właścicieli. Dwa lata później powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Browar Fortuna, która od ośmiu lat z pasją i sukcesami na koncie stara się przywrócić browarowi dawny splendor i ożywić wielowiekową tradycję piwowarską ziemi miłosławskiej.
Współcześnie Fortuna jest miejscem prymatu tradycji piwowarskiej i klasycznych receptur nad owczym pędem ku zwiększaniu liczby puszek i butelek warzonego piwa. W browarze nowoczesna technika pozostaje w służbie tradycyjnej sztuki piwowarskiej, która nakazuje piwo warzyć uczciwie z najszlachetniejszych odmian słodu jęczmiennego i chmielu, pozwolić mu długo dojrzewać. Otrzymane w ten sposób piwo posiada niepowtarzalny smak, który zadowala podniebienia najbardziej wyrafinowanych piwoszy w kraju i za granicą. Popularne piwa z browaru to: Fortuna Czarne, Czarne Miodowe, Czerwony Smok, Złoty Smok, Srebrny Smok, Czarny Smok, Komes.