18 sierpnia 2014
Piwne atrakcje w Warszawie
Poznajcie stolicę z innej, lepszej, piwnej strony! ;) Wyruszcie na
18 sierpnia 2014
Poznajcie stolicę z innej, lepszej, piwnej strony! ;) Wyruszcie na
Poznajcie stolicę z innej, lepszej, piwnej strony! ;) Wyruszcie na warszawski szlak piwny. Podczas niezwykłych spacerów poznacie specjalnie wyselekcjonowane lokale oferujące różnorodne piwa. W Warszawie na Beerloversów czeka mnóstwo atrakcji.
PIWNY SPACER
Na piwnej mapie Warszawy przybywa pubów, które serwują wyśmienite piwa z całego świata. Jeśli więc za każdym razem chcecie dostarczać swojemu podniebieniu niesamowitych wrażeń, koniecznie powinniście wziąć udział w piwnym spacerze. Jest to świetny pomysł na eksplorowanie stolicy według nieoczywistego klucza i okazja do poznania wielu ciekawostek na temat warszawskiego browarnictwa. W tym roku piwne eskapady organizowane są we współpracy z przewodnikami Skarbów Warszawy. Możecie więc być pewni, że usłyszycie niejedną opowieść związaną z miejscami, gdzie kwitło nocne życie. Najlepszym źródłem informacji na temat spacerów jest profil Warszawskiego Szlaku Piwnego na Facebooku: https://www.facebook.com/warszawskiszlakpiwny
Źródło: facebook.com
KRÓTKA HISTORIA
Warszawski Szlak Piwny, czyli lista knajp, w których można znaleźć prawdziwe piwne perełki, powstał jako inicjatywa multitap baru „Kufle i Kapsle”. Główną ideą przyświecającą całemu przedsięwzięciu była przede wszystkim promocja lokali z dobrym piwem regionalnym i rzemieślniczym. Inauguracja tego wydarzenia nie przez przypadek zbiegła się ze Świętem Piwa, obchodzonym 22 czerwca 2013. Na Facebooku można znaleźć już pierwsze wzmianki o przygotowaniach do tegorocznych obchodów przez Warszawski Szlak Piwny. Można się spodziewać wielu atrakcji, więc warto trzymać rękę na pulsie i już teraz przyjrzeć się miejscom znajdującym się na mapie. Lepiej być przygotowanym. ;)
Źródło: facebook.com
DO WYBORU, DO KOLORU
Przemierzanie stolicy szlakiem piwnym to sama przyjemność. W 9 barach czeka na Was taka ilość piw, że można dostać zawrotu głowy! Na Pradze warto zajrzeć na Jagiellońską. W „Po drugiej stronie lustra” raczej nie znajdziecie Alicji z Krainy Czarów (choć kto wie?), ale będziecie mogli oddać się niezwykle przyjemnej degustacji w ciekawym wystroju. Ściany ozdobione są różnokolorowymi kapslami. W sprzedaży jest duży wybór polskich piw butelkowanych i z beczki (m.in. Nowy Świat z Browaru Bazyliszek, Pacific Browar Artezan, Lwówek Jankes, Belhaven Black stout, Atak Chmielu, Ciechan Miodowy).
Jeśli macie ochotę poczuć się jak w prawdziwej praskiej piwiarni, to musicie odwiedzić „Czeską Basztę”. Ostatnio w nalewakach były: jasny Chotěboř i Kanec, Všerad IPA, półciemny Dragoun, Nøgne Ø God Jul, a w beczce: Zámecký dvůr Všeradice – Všerad 13° světlý speciál, Rychnovský Kaštan 11° polotmavý leżak, Naparbier ZZ+ Amber Ale. Asortyment ciągle się zmienia, więc każdej wizycie towarzyszy dreszczyk emocji. :) Amatorzy piwnych przekąsek nie będą zawiedzeni: nakładany hermelin, smażony ser z frytkami, topielec zaspokoją każdy apetyt.
LEJ SIĘ CHMIELU Z KRANÓW WIELU
„Cuda na kiju” przy Nowym Świecie to nowocześnie urządzony pub, który z 16 kranów serwuje różne gatunki złotych trunków. Podobnie jest w „Chmielarni” zlokalizowanej na Twardej. Żeby się do niej dostać, trzeba przejść przez Klub Wędkarza, co dodaje kolorytu. Zdezorientowanym klientom przychodzi z pomocą miła obsługa.
Barmani wypytują, jakie smaki preferujemy i na tej podstawie proponują określony rodzaj piwa. Zaletą „Chmielarni” jest również pyszne tajsko-nepalskie jedzenie (jednym z właścicieli jest Nepalczyk). Piwni smakosze nie mogą ominąć „Kufli i kapsli”. Ten lokal nie dość, że jest pomysłodawcą i inicjatorem Warszawskiego Szlaku Piwnego, to jeszcze oferuje bogate piwne menu. Zawsze jest w czym wybierać. :)
PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM
„Znajomi znajomych” to miejsce, w którym można nie tylko dobrze zjeść i wypić, ale także liznąć trochę kultury. Wernisaże, koncerty, pokazy filmowe i teatralne – lista wydarzeń jest naprawdę długa. Na pewno znajdziecie coś dla siebie. Podczas poszerzania swoich artystycznych horyzontów możecie sączyć swoje ulubione piwo i podgryzać pyszne przekąski. Na Waszym stoliku na pewno powinno znaleźć się Książęce Złote Pszeniczne i paluchy z pieca podane z guacamole i salsą pomidorową. Pilsner Urquell będzie się świetnie komponować z hummusem z oliwkami oraz papryczką lombardi. Mniam!
NASTĘPNY PRZYSTANEK? AÏOLI!
Na Świętokrzyskiej znajdziecie lokal, obok którego nie można przejść obojętnie. Pyszne jedzenie, ciekawy wystrój i dobre piwo – czego chcieć więcej? ;) Nazwa restauracji wywodzi się od sosu AÏOLI, cieszącego się największą popularnością na południu Francji (w Prowansji słowo alh oznacza czosnek, a òli oliwę). Co ciekawe, AÏOLI bywa nazywane „masłem Prowansji”, ale tak naprawdę bardziej przypomina majonez. Zwykle przygotowywany jest z czosnku, żółtek, oliwy i sosu limonkowego. Gwarantujemy, że w każdej wersji jest pyszny. Zestaw DON QUIJOTE, czyli sos aïoli w czterech smakach, prosciutto crudo, oliwki, bagietka to prawdziwe niebo w gębie!
Żeby było jeszcze lepiej, proponujemy zamówić piwo Książęce Ciemne Łagodne. Dzięki kombinacji czterech słodów jęczmiennych możemy cieszyć się niezwykle złożonym i delikatnym smakiem. Każdy łyk przynosi nowe doznania. Słody pilzneński i monachijski tworzą miodowo-biszkoptowy bukiet, a słody karmelowy i palony pozwalają wyczuć nutę czekolady i świeżo palonej kawy. Książęce Ciemne Łagodne i sos AÏOLI to prawdziwa uczta dla podniebienia… Fanom wyrazistych i esencjonalnych piw z chmielowym bukietem polecamy Książece Czerwony Lager. Piękny czerwono-bursztynowy kolor został uzyskany podczas specjalnego procesu produkcji, wykorzystującego słody jęczmienne (pilzneński i karmelowy). :)
No to w drogę! Czas na piwny spacer. ;) Czekamy na Wasze relacje i rekomendacje miejsc, które warto odwiedzić.