Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

20 czerwca 2016

Kosmos w butelce!

Warzenie unikalnego piwa jest coraz trudniejsze. Jak wysoko można sięgnąć po inspiracje, aby uwarzyć piwo inne niż wszystkie?

0

Halo Ziemia! Nadajemy prosto z kosmosu! Nieziemskie doznania gwarantuje bardzo niespotykanie piwo, którego twórcy odlecieli bardzo wysoko! :) Jednym słowem kosmos w butelce!

FASCYNACJA KOSMOSEM

Kosmiczne zapędy browarników to nic nowego. Ten temat już był opisywany na naszej stronie w różnych ujęciach. Weźmy np. piwo z dodatkiem księżycowego pyłu Celest-Jewel-Ale, które szczerzej zostało opisane we wpisie o piwach innych niż wszystkie. Staraliśmy się również odpowiedzieć na pytanie czy warzenie piwa w kosmosie jest możliwe? Dziś za sprawą browaru Ninkasi powracamy do tematu. To właśnie ekipa ze wspomnianego browaru, już po raz drugi wysłała drożdże w przestrzeń kosmiczną, aby później wykorzystać je w swoim piwie!

fascynacja kosmosem

Źródło: http://nsp.ninkasibrewing.com

W POGONI ZA INNOWACJĄ

Oderwijmy się na chwilę od szczegółów technicznych piwnej misji kosmicznej. Czy poszukiwanie innowacyjnych browarników do podejmowania takich działać jest to jedynie chwyt marketingowy? Przecież, żeby uwarzyć dobre piwo, wystarczy odpowiednio dobrać składniki już nam znane. W poszukiwaniu niecodziennych piwnych doznań możemy trafić na egzotyczne owoce oraz nietypowe przyprawy, ale nawet bez nich można stworzyć recepturę wyśmienitego piwa. Czy kosmiczna misja jest naprawdę potrzebna, aby zachwycić innowacyjnością? Na to pytanie każdy z Was, odpowie sobie sam po spróbowaniu Ground Control – piwa, którego drożdże odbyły kosmiczną podróż!

KOSMICZNE DROŻDŻE

Pierwsza próba wysłania drożdży w przestrzeń kosmiczną podjęta przez browarników z Ninkasi zakończyła się fiaskiem. Co prawda, rakieta z drożdżami wzbiła się w górę i powróciła na ziemię. Jednak coś poszło nie tak i odnalezienie rakiety okazało się zbyt trudne. Rakieta miała wylądować w odległości około 20 mil od miejsca startu. Było to bardzo ważne, ponieważ drożdże, aby przeżyć musiały być wsadzone do lodówki w ciągu 10 godzin. Niestety radiowy sygnał zaginął i trzeba było przeszukać ponad 1000 mil kwadratowych. Odnaleziono je po 27 dniach…

Ciekawostka:
Za drugim razem wszystko poszło zgodnie z planem i już w kwietniu 2015 roku mogliśmy cieszyć się z piwem uwarzonym z wykorzystaniem kosmicznych drożdży.
Teraz nadszedł czas na ponowne ich wykorzystanie. :) Ground Control 2016 to Bourbon Barrel-Aged Imperial Stout. Już sam styl zachęca nas do spróbowania tej nieziemskiej mikstury!

22oz-Bottle-GroundControl-2016-300x1159

Źródło: http://nsp.ninkasibrewing.com