31 grudnia 2015
Jego wysokość, czyli piwo tworzone w górach
Czy piwa tworzone w górach to szczyt dobrego smaku? Przygotujcie
31 grudnia 2015
Czy piwa tworzone w górach to szczyt dobrego smaku? Przygotujcie
Czy piwa tworzone w górach to szczyt dobrego smaku? Przygotujcie się, bo zabieramy Was na górską wycieczkę, piwnym szlakiem!
Planujecie wyjazd w góry? Odpoczynek po całym dniu zdobywania szczytów lub szusowania po stokach umili niewątpliwie Pilzweiser Góralskie Krzepkie. To warzony metodą tradycyjną lager, produkowany z najczystszej jakości źródlanej wody, prosto z browaru w Grybowie. Jak zapewnia producent przez 5 tygodni leżakuje ono w tankach leżakowych.
Źródło: http://www.tandempartnerzy.pl
W rzemieślniczym, restauracyjnym browarze Krajcar pokazują, że można robić w Żywcu dobre piwo. Koniecznie spróbujcie ich niefiltrowanego Klasztornego oraz nowego, korzennokawowoczekoladowego stouta Czarny Ląd.
Źródło: https://minibrowary.files.wordpress.com
Jeśli chcecie wejść piwnym szlakiem jeszcze wyżej to nie możecie przepuścić szansy dostania się do szwajcarskiego Monstein w Alpach. Na wysokości 1624 m, w starej mleczarni, mieści się najwyżej położony browar w Europie, produkujący 5 gatunków piwa. Można je tu oczywiście degustować. Warto, bo sami browarnicy mówią o swoim miejscu pracy, że jest to „ostatni piwny przystanek przed niebem”. Do nieba na pewno nikomu się nie śpieszy, za to do pobliskiego Davos zabierze nas kolejka wąskotorowa.