Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

20 czerwca 2016

Piwo miodem płynące

Piwo i miód, czyli dwie rzeczy słodkie i miłe sercu wielu beerloversów. Dlatego cieszymy się, że ktoś kiedyś pomyślał, że fajnie byłoby je połączyć w jedno.

0

I stało się! Pogoda w końcu zaczęła sprzyjać Beerloversom lubiącym raczyć się ulubionym napojem pod chmurką. A skoro ruszamy w plener, to nie obejdzie się bez degustacji kilku piw miodowych!

CO BZZZYCZY W CHMIELU? 

Ciekawostka
We wszystkich kulturach świata, od Egiptu po Daleki Wschód, miód uważany był za lekarstwo ciała i duszy. Idealnie z tym faktem komponuje się życzenie ojca medycyny – Hipokratesa: „by pokarm był lekiem, a lek pokarmem”.

Zanim przeniesiemy się w outdoor, zacznijmy tak, jak powinniśmy, od początku. Jak powstaje piwo miodowe? W przeważającej większości wypadków robi się je dodając miodu do brzeczki piwnej lub do piwa w trakcie fermentacji. Efektem jest jednolity piwny smak o miodowej tonacji ze słodyczą na niskim lub umiarkowanym poziomie. Przed otwarciem butelki ulubionego miodowego wskazane jest delikatne zamieszanie naczyniem, w którym się znajduje, aby wymieszać miodowy osad, znajdujący się na dnie.

Pszczoły pracują na piwo

Źródło: http://blog.bobbylikesbeer.com

OD KSIĄŻĘCYCH PSZCZÓŁ

Degustację miodowych piw polecamy zacząć od wysoko urodzonego klasyka. Książęce Chlebowo Miodowe  to wytrawne połączenie posmaku lipowego miodu z zapachem świeżo pieczonego chleba, przynoszącego na myśl same ciepłe skojarzenia. Łączy w sobie typowo piwną goryczkę ze słodyczą miodu oraz aromatami świeżo pieczonego chleba. To piwo z limitowanej edycji zachwyca smakiem i aromatami, które wywołują wyłącznie przyjemne wspomnienia. Książęce Chlebowo Miodowe zostało nagrodzone złotym medalem w konkursie Golden Beer Poland 2014 w kategorii piw miodowych.

Książęce z miodkiem

Źródło: http://www.kierunekagro.pl

PASIEKA NA WYPASIE

Ciekawostka
Miód jest jedynym produktem, który się nie psuje. Znajdywano go w grobowcach faraonów, który – według badaczy – nadal nadawał się do spożycia. Miód może ulec jedynie zakwaszeniu, np. na skutek kontaktu z ludzką śliną lub fermentacji w związku z występującymi w nim drożdżami.

Macie ochotę na coś o jeszcze delikatniejszej nucie smakowej? Spróbujcie zatem pszeniczno-miodowego piwa górnej fermentacji z piotrkowskiego browaru. Cornelius Honig Weizen to wyraźnie słodkawe i dość nietypowe piwo, w którym jako dodatku aromatycznego użyto naturalnego miodu akacjowego. Macie ochotę spróbować?

Miód z pszenicą

Źródło: https://1.bp.blogspot.com

MIODEK LUBI PŁYWAĆ

Czy wiesz, że...
I coś nad czym pewnie się nie zastanawialiście. Pszczoła musi przysiąść około 4 miliony razy na kwiatach lub liściach, aby wytworzyć 1 kg miodu!

Browar Czarnków też ma coś dla wszystkich miodo-entuzjastów. Noteckie na miodzie to piwo powstałe z połączenia Noteckiego Ciemnego z miodem lipowym, pochodzącym z pasieki Republika Miodu w Puszczy Noteckiej. Nie chcecie być w lesie z dobrymi, wartymi zauważenia piwnymi smakami? Aura sprzyja tastingom w plenerze. :)

Piwo z puszczy

Źródło: http://s3.manifo.com